Шлях до успішного врожаю починається з нами!

Шановні аграрії!

Хочемо підняти одну з найважливіших тем сьогодення. З'явилися нарікання, що гібриди які мають стійкість до вовчку в цьому році пропускають його. Хочемо звернути увагу, що з такими наріканнями зустрічаються не тільки гібриди від нашої компанії, а і більшість мультинаціональних компаній

Цю ситуацію пояснив комерційний директор Нертус Агро

Заворін Ігор Євгенович

Давайте розглянемо ряд факторів, які впливають на розвиток вовчку в цьому році:

У цьому році є деякі області в яких опадів не було 70-90 днів. Соняшник ріс від початку посіву і до цього часу без дощів.

Ті хто посіяв соняшник на початку квітня і до його кінця, мають непогані результати, вовчок з'являється, але соняшнику він не шкодить. Більш пізні посіви, які на цей момент цвітуть, а можливо ще ні, найбільше страждають у зв'язку з проблемою засухи.

Аграрії сьогодні роблять акцент на вовчку, зовсім не звертаючи увагу на проблеми на своєму полі. Коли поле забур'янене, найбільш амброзією, або іншими бур’янами, тоді у соняшника немає сили боротися і рости, а отже, він і буде не вище коліна. А все тому що поле не оброблено як має бути, з цього випливає ще одна проблема.

Проблема в тому, що відбувається неправильна підготовка та обробка ґрунту. Найбільша проблема відбувалася на тих полях, де посів соняшника проводився по загиблим посівам озимих та практично в цілинний ґрунт, де була проведена одна чи дві дисковки. Не було бажання витрачати кошти на ґрунтові гербіциди, культивацію. В минулих роках такий спосіб посіву був поширений, ставку робили на осінь з опадами, але ж у цьому році клімат не дозволяє соняшнику гарно розвиватися там, де сіяли його пізніше.

Соняшник не отримує достатньої кількості вологи. Та не має можливості боротися з забур'яненістю.

Є посіви, де соняшник росте на одному полі 5-10 років підряд. На цей факт необхідно звертати неабияку увагу. Всі ми розуміємо, що проблему на таких посівах викоренити майже не можливо.

Ще одна проблема цього року не запилення кошиків соняшника в центрі, а все тому, що високі температури вплинули на роботу запилювачів (бджіл та ін. комах ), а також скоротили період життєздатності пилку.

Так що говорити про проблему тільки вовчку неможливо, тому що, як бачите, є досить багато факторів які заважають нормальному росту та розвитку соняшника.

Бережіть свої врожаї!